6 Вересня, 2018 - Admin

Екскурсія до музею Бойового братерства у с. Соколове

Соколівський музей Бойового братерства створений у 1958 році, і діє, як музей радянсько – чехословацької дружби. Його експозиція присвячена подіям березня 1943 року, коли чехословацький батальйон під командуванням підполковника Л. Свободи, разом з радянськими солдатами, тримав оборону по р. Мож, щоб уповільнити наступ німецько-фашистських військ на Харків.

В рамках проведення Вахти пам’яті «Через роки, через віки» 06.09.2018 року учні 3 класу разом з вихователем Клочко В.М. та класним керівником Панченко Л.Є. відвідали це історичне місце. У першій залі музею учні ознайомилися з археологічними, нумізматичними експонатами, творами живопису, декоративно – прикладного мистецтва, що розповідають про с. Соколове періоду заселення Слобожанщини. В другій залі діти дізналися про бойовий шлях чехословацьких військових формувань від с. Соколово до Праги. Розглянули фото і документи, особисті речі, обмундирування чехословацьких воїнів, зразки бойової техніки часів війни. Також подивилися цікавий фільм про визволення села Соколове. В третій залі учні ознайомилися з подарунками офіційних делегацій і гостей із Чехії та Словаччини, також придбали собі на пам’ять різноманітні сувеніри.