Медичне обслуговування

ХАРЧУВАННЯ

Раціональне та збалансоване харчування забезпечує основні життєві функції організму дитини. До них, насамперед, відносяться гармонійний фізичний розвиток дитини (вага, зріст) та обмінні процеси в органах і тканинах. Окрім того, з продуктами харчування до організму дитини надходить енергія, необхідна для протікання всіх внутрішніх процесів, а також для здійснення зовнішньої роботи та пересування. Нарешті, з їжею людина отримує речовини, необхідні для синтезу організмом сполук, які виконують роль регуляторів та біологічних каталізаторів, гормонів та ферментів.

Для виконання даних функцій в різноманітних умовах до організму дитини повинні надходити поживні речовини відповідної якості та у відповідній кількості залежно від вікових потреб дитячого організму. Невиконання даних вимог призводить до затримки темпів росту та розвитку дітей, а також може призвести до розвитку різноманітних захворювань органів травлення.

Окреме місце в дитячому харчуванні займає дієтетика, яка по праву вважається одним з найважливіших розділів фізіологічної та клінічної педіатрії. Саме тому для лікування дітей в нашому закладі використовуються дієтичні столи:

  • № 5 – захворювання печінки та жовчовивідних шляхів;
  • № 15 – загальний.

ФІТОТЕРАПІЯ

Одним із пріоритетних напрямків в лікуванні дітей із захворюваннями органів травлення є фітотерапія – лікування травними зборами.

Звертання до цінностей фітотерапії – характерна риса останніх десятиліть. Відродження інтересу до використання лікарських рослин обумовлено наявністю алергічних і токсичних реакцій на синтетичні препарати, а також поширенням уявлення, що традиційні та випробувані часом методи лікування мають менше побічних впливів на організм дитини.

У зв’язку із зростанням розповсюдженості захворювань шлунково-кишкового тракту у дітей гостро постають питання лікування та профілактики цієї патології. Особлива увага приділяється використанню не медикаментозних методів лікування, зокрема фітотерапії.

Для підвищення ефективності лікування дитини методами фітотерапії необхідно дотримуватися основних вимог:

  • лікування проводити тільки за призначенням та під наглядом лікаря;
  • фітопрепарати використовуються у періоді репарації, на санаторному етапі реабілітації;
  • лікування доцільно проводити зборами лікарсько-рослинних сумішей (в одному зборі має бути не більше 3-5 видів сировини);
  • до складу збору необхідно включати 2-3 лікарсько-рослинні суміші односпрямованої дії, але з різними супутніми речовинами;
  • збір лікарсько-рослинних сумішей слід приймати не більш як 10-15 днів поспіль, щоб уникнути звикання;
  • підставою для відміни збору є відсутність ефекту після 10-14 днів його застосування;
  • використовувати перерву на 5-10 днів після кожного місяця лікування;
  • збори лікарсько-рослинних сумішей необхідно дозувати в залежності від віку дитини;
  • дози разові, добові і курсові визначає лікар з урахуванням показань та сприйнятності чи неприйнятності дитиною компонентів лікарсько-рослинних сумішей.

Керуючись основними вимогами фітотерапії та отримавши підтримку та методичні рекомендації кафедри дитячої гастроентерології Харківської медичної академії післядипломної освіти, наш заклад використовує наступні суміші та збори:

  • збір при ДЖВШ за гіперкінетичним типом;
  • збір при ДЖВШ за гіпокінетичним типом;
  • збір при захворюваннях кишківника;
  • збір при гастритах та гастродуоденітах;
  • збір загальнозміцнюючий.

СТОМАТОЛОГІЯ

В санаторному НВК працює стоматологічний кабінет, оснащений сучасною технікою: стоматологічною установкою словацького виробництва «CHIROMEGA»654, електрокоагулятором Scaler для зняття зубних відкладень за допомогою ультразвуку фото полімерною лампою.

djs

Проводиться консультативна, профілактична, лікувальна робота. Лікування проводиться сучасними стоматологічними матеріалами. Для встановлення пломб використовуються: пластмаси хімічного затвердіння, скломономерні цементи як хімічного, так і фото затвердіння. Всі лікувальні процедури виконуються безболісно після аплікаційної або інфільтраційної анестезії.


ЛІКУВАЛЬНА ФІЗКУЛЬТУРА

В закладі працює два зала лікувальної фізкультури. Вони мають сучасне обладнання: бігова доріжка, гімнастичні палиці, волейбольні та гумові м’ячі, батути, мати, гімнастична стінка.

Лікувальна фізкультура – метод лікування, що використовує засоби фізичної культури з лікувально-профілактичною метою для більш швидкого відновлення здоров’я та працездатності хворого.

kdty

Заняття з лікувальної фізкультури проводяться 3 рази на тиждень для кожного класу. Розроблені спеціальні комплекси вправ для лікування та профілактики наступних захворювань органів травлення:

  • гастрит;
  • дискінезія жовчовивідних шляхів;
  • гастродуоденіт.

Лікувальна фізкультура є не тільки лікувально-профілактичним, але й лікувально-виховним процесом!


ОЗОКЕРИТОЛІКУВАННЯ

Озокерит (гірський віск) – складана речовина, яка складається здебільшшого з твердих вуглеводних сполук (парафіна, церезіна), мінеральних масел та смоли. Озокерити із високим вмістом смоли мають чорне забарвлення.

В медицині з лікувальними цілями використовують «Медичний озокерит» або озокерит-стандарт, з якого повністю видалено воду, луги та кислоти.

Температура плавлення озокериту 62-68С. Лікувальні властивості озокериту базуються на його фізичних та хімічних якостях. Озокерит має високу теплоємність і досить низьку теплопровідність. Не менше значення мають і хімічні речовини, які місяться в озокериті.

rlr

Лікувальний ефект при озокеритотерапії залежить від його розсмоктуючого, болезаспокійливого, протиспастичного впливу на організм. Під впливом нагрітого озокериту повільно але невпинно збільшується розширення капілярної сітки шкіри, відкриваються резервні капіляри, посилюється крово- та лімфообіг та зникають застарілі процеси.

Лікування озокеритом в нашому закладі розпочалося  з березня 2013 року. Озокеритотерапія призначається дітям, які мають відповідні медичні показання.

Ці процедури проводить медична сестра Коваль Юлія Володимірівна, спокійно, неквапливо, лагідно. Навіть дошкільнята із задоволенням відвідують наш затишний кабінет озокеритотерапії.


БАЛЬНЕОТЕРАПІЯ

Бальнеотерапія – лікування мінеральною водою.

Мінеральна вода при її споживанні впливає на організм людини своїми фізичними і хімічними властивостями. Проте дія мінеральної води на організм людини залежить не лише від її фізико-хімічних властивостей але і від функціонального стану організму, його реактивності.

Березівська мінеральна вода відноситься до гіпотонічних вод, тому вона краще проникає через слизові оболонки до тканин і внутрішніх органів, легко та швидко засвоюється, підвищує або знижує шлункову секрецію, розріджує жовч, зменшує запальні процеси і має сечогінні властивості.

Під впливом лікування мінеральною водою «Березівська» спостерігаються наступні реакції:

  • в однієї групи хворих повністю відновлюються секреторно-евакуаторно-моторні функції шлунку, завдяки чому відновлюється нормальний тонус і скорочувальна здатність стінок шлунку, а також відбувється своєчасна евакуація їжі зі шлунку до кишечника;
  • в другої групи хворих відновлюються лише окремі функції, але патологічний тип секреції змінюється на нормальний.

Вживання березівської мінеральної води підвищує секрецію жовчі, розріджує і зменшує її в’язкість і завдяки цьому сприяє поліпшенню роботи печінкових клітин-гепатоцитів та всього жовчовивідного апарату.

Окрім того вживання мінеральної води сприяє прискоренню промивання жовчовивідних шляхів та жовчного міхура і зниженню запальних процесів.

Учні (вихованці) закладу із задоволенням вживають воду як у теплому , так і у холодному стані згідно лікарських призначень. На підставі опитування та оглядів дітей, після курсу бальнеотерапії, можна сміливо відмітити покращення їх самопочуття, зменшення скарг, покращення апетиту.


АРОМАТЕРАПІЯ

Це староданє, вдосконалене віками мистецтво використання ефірних олій, фітонцидів рослин та інших ароматичних речовин для укріплення фізичного та психічного здоров’я. Використання ароматичних речовин відоме ще з часів стародавніх культур Єгипту, Індії та Китаю, античної Греції та Риму.

Ароматичні речовини стабілізують рівень захисних сил організму, нормалізують вуглеводний обмін та вегетативно-ендокринні функції, низку біохімічних показників сироватки крові тощо. Ефірні олії, що використовуються для аромапрофілактики та ароматерапії, а саме олія лаванди, ялиці, сосни, лимону, чайного дерева (ці оліїі використовуються в нашому закладі), мають антимікробну, протизапальну, десенсебілізуючу та імунокоригуючу дію.

fkud

Наш досвід показав, що завдяки проведеннюкурсів ароматерапії із використанням вище зазначених ароматичних олій протягом осіннє-зимового періоду захворюваність дітей на грип та ГРВІ зменшилась у 1,5 рази.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *