10 Грудня, 2015 - Admin

Андріївські вечорниці

З давніх-давен наша Україна славиться величними традиційними святами й обрядами. Кожен, хто не черствіє душею, хто сповнений любові до української спадщини, повертається до традицій свого народу.
День Андрія – одне із свят, яке завжди святкували наші батьки, діди, прадіди. Відзначають його 13 грудня і вважають днем пам’яті мученицької смерті одного із дванадцяти апостолів Христових – Андрія Первозванного.
Цей день є одним із найцікавіших і найтаємничіших, коли відбуваються заклинання й угадування майбутнього. Вечорниці на Андрія присвячені веселощам, іграм, музикам, обрядовим церемоніям і забавам. Невід’ємним компонентом цього свята є всіляке ворожіння, насамперед ворожіння про шлюб.
Діти та вчителі нашої школи також не залишились осторонь цього дійства.
10 грудня 2015 року  учні 8-го класу   зі своїм  вихователем, класним керівником та батьками провели Андріївські вечорниці. Захід потішив чудовою організацією: піснями, танцями, віршами, театралізованими сценками. Цікаві  найрізноманітніші гадання об’єднали усіх присутніх.
Перед нами ожили українські вечорниці в ніч на Андрія . Найцікавіший момент – ворожіння . Особливу атмосферу створило також святкове оформлення актової зали, що раптом перетворилася ся на українську світлицю. Учасники дійства, одягнені в традиційні костюми , частували всіх присутніх  смачними  варениками.
Панувала незвичайна аура. Кожен прагнув докласти якомога більше зусиль, щоб Андріївські вечорниці  запалили маленький вогник у душі гостей та учасників.
Саме завдяки таким заходам, відроджуються українські традиції ,  звичаї, та міцніє зв’язок поколінь.

DSC_0425 DSC_0430 DSC_0436 DSC_0447 DSC_0450 DSC_0458 DSC_0463 DSC_0470 DSC_0478 DSC_0480 DSC_0482