15 Вересня, 2015 - Admin

«Є пам’ять, якій не буде кінця»

Багато років минуло з тих пір, як почалась Друга Світова війна. У грудні 1941 в Дробицькому Яру, розташованому на околиці Харкова, фашисти позбавили життя 30 тисяч мирних харків’ян. Серед них було 24 тисячі євреїв, решта – представники інших національностей, які намагались допомогти євреям врятуватись… Дробицький Яр став місцем кривавого терору

В рамках проведення вахти пам’яті «Є пам’ять, якій не буде кінця», було організовано екскурсію для учнів 11- го класу до Меморіалу «Дробицький Яр». Нас зустріла екскурсовод Ірина Іванівна Фєрєнцева. Свою розповідь вона почала з призначення та символічного змісту архітектурних форм Меморіалу – це два пілони – символ скрижалей, направлених до неба, зміст яких висловлює стійкість, життєздатність і мудрість народу. У всіх присутніх очі заслоняли сльози, коли Ірина Іванівна розповідала про звірство німецько – фашистських загарбників. Також ми відвідали Траурну залу з Чашею скорботи, де на планшетах білого мармуру увіковічені тисячі імен жертв трагедії, в пам’ять яких горять свічки. Діти вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та дійшли висновку, що треба пам’ятати такі місця, щоб не допустити повторення трагедії, нести естафету пам’яті, відстоюючи право на життя і честь людини.

DSCN0312 DSCN0306