
21 Лютого, 2019 - Admin
21 ЛЮТОГО — МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ
Мелодійна, неповторна, граціозна
З вуст лунає, наче спів птахів.
Часом навіть десь непереможна,
А подекуди, як лепіт дітлахів.
Вишуканий стан, будова слова,
І бажаєш її чути знов і знов.
Це і є моя рідненька мова,
Українська мова — краща серед мов!
Харитюк Микита, учень 11-го класу
Якось один вельможа, запросивши до себе гостей, поцікавився в мудреця, що на світі найкраще. Мудрець відповів: “Це мова! За допомогою мови будують міста, розвивається культура, люди вирішують різні питання та здобувають освіту… Тому немає нічого кращого за мову”.
Тож саме мові — найважливішому засобу спілкування, пізнання та впливу — і був присвячений день 21 лютого в нашому закладі.
Ранок розпочався з музичного сюрпризу. Діти налаштовувалися на роботу, а шкільне радіо транслювало пісні про мову та виступи восьмикласників, у яких прославлялася ніжна, мила, барвінкова, материнська рідна мова.
А чи знаєте ви, що 1934 року в Парижі на лінгвістичному конгресі провідні фахівці світу визнали українську мову третьою з-поміж усіх мов світу? Переможців визначали за різними критеріями: милозвучність, синтаксична гнучкість, лексичні можливості…
Це та ще багато цікавого дізналися здобувачі освіти нашого закладу з інформаційного стенду ”Цікава українська мова“, який підготувало учнівське самоврядування та демонструвало упродовж дня.
Старшокласники написали диктант “Україна в нас одна“ та захищали проекти на тему: “Слів у мові мільйон“. Учні 5-6-х класів створювали власні рядки про рідну мову. Це і вірші, і казки, і оповідання. Ось уривок із вірша учениці 5-го класу Воровік Яни, який на конкурсі юних талантів посів 1 місце:
Люба країно, одна ти єдина,
Гарна, привітна та любоквітна.
Це та країна, в якій є добро,
Ми бережемо це все, щоб було...
Учні початкової школи також відповідально підготувалися до свята: усі одягнули вишиванки та були активними учасниками різних заходів, які проходили упродовж дня.
Свято минуло, але сподіваймося, що в серці кожного маленького українця не згасне вогник любові до рідної мови.
Залишити відповідь