21 Лютого, 2019 - Admin

21 ЛЮТОГО — МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ

Мелодійна, неповторна, граціозна 
З вуст лунає, наче спів птахів.
Часом навіть десь непереможна,
А подекуди, як лепіт дітлахів.
Вишуканий стан, будова слова,
І бажаєш її чути знов і знов.
Це і є моя рідненька мова,
Українська мова — краща серед мов!

Харитюк Микита, учень 11-го класу 

Якось один вельможа, запросивши до себе гостей, поцікавився в мудреця, що на світі найкраще. Мудрець відповів: “Це мова! За допомогою мови будують міста, розвивається культура, люди вирішують різні питання та здобувають освіту… Тому немає нічого кращого за мову”.

Тож саме мові — найважливішому засобу спілкування, пізнання та впливу — і був присвячений день 21 лютого в нашому закладі.

Ранок розпочався з  музичного сюрпризу. Діти налаштовувалися на роботу, а шкільне радіо транслювало пісні  про мову та виступи восьмикласників, у яких прославлялася ніжна, мила, барвінкова, материнська рідна мова.

А чи знаєте ви, що 1934 року в Парижі на лінгвістичному конгресі провідні фахівці світу визнали українську мову третьою з-поміж усіх мов світу? Переможців визначали за різними критеріями: милозвучність, синтаксична гнучкість, лексичні можливості…

Це та  ще багато цікавого дізналися здобувачі освіти нашого закладу з інформаційного стенду ”Цікава українська мова“, який підготувало учнівське самоврядування та демонструвало упродовж дня.

Старшокласники написали диктант “Україна в нас одна“ та захищали проекти на тему: “Слів у мові мільйон“. Учні 5-6-х класів  створювали власні рядки про рідну мову. Це і вірші, і казки, і оповідання. Ось уривок із  вірша учениці 5-го класу Воровік Яни, який на конкурсі юних талантів посів 1 місце:

Люба країно, одна ти єдина,
Гарна, привітна та любоквітна.
Це та країна, в якій є добро,
Ми бережемо це все, щоб було...

Учні початкової школи також відповідально  підготувалися до свята: усі одягнули вишиванки та були активними учасниками різних заходів, які проходили упродовж дня.  

Свято минуло, але сподіваймося, що в серці кожного маленького українця не згасне вогник любові до рідної мови.

Новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *