15 Січня, 2017 - Admin

Щедрий вечір

Школа… час безтурботного дитинства, безхмарної юності. Напевно, в серці кожного дорослого живе пам’ять про неї, бо саме тут ми вчимося  долати перші труднощі, дружити, підтримувати одне одного, вчимося  любити свій край, своє місто, людей. А ще школа – це веселі шкільні свята, серед яких   Щедрий вечір – вечір напередодні Старого Нового року. Святкування його походить від стародавнього, ймовірно, дохристиянського звичаю.

За християнським календарем – це також день преподобної  Меланії. Меланка-Вода приходить на Щедрий вечір разом із Василем-Місяцем сповістити господарів про наступні торжества та справити гостини . Звечора і до півночі щедрувальники обходять оселі. За давньою традицією, новорічні обходи маланкарів, як і різдвяних колядників, відбуваються після заходу Сонця.

Цю традицію бережуть і в нашому навчальному закладі як діти так і вчителі.