10 Квітня, 2017 - Admin

Хочу бути художником

Талант  цієї  самобутньої  художниці  проявився  ще  в  ранньому  дитинстві, спочатку  вона  самотужки  опановувала  таїни  малювання; цього  потягу   до  прекрасного  не  схвалювала  рідня.  Таке  нерозуміння  рідних  людей  ледве  не  коштувало  художниці  життя,  згодом  родичі  змирилися  з  «блаженним»  захопленням,  і  жінка  продовжувала  створювати  дивні  і водночас  чарівні  і  неповторні  квіти. Художниця, здавалося,  творила  самою душею. Почута  якось  пісня  у виконанні  Оксани  Петрусенко надихнула  самобутню  художницю  на  створення  нових  картин. Завдяки  дивній  наполегливості  і  щирості  у зображеному на  картинах  ім’я  цієї  жінки стало  відомим  не  лише  на  Україні,  а і далеко  за  її межами;  ім’я  цієї  самобутньої  художниці  із  села  Богданівка,  що  на (тоді!) Полтавщині – Катерина  Білокур . Високу  оцінку  творам   Білокур  дав  всесвітньовідомий  Пабло  Пікассо: « Якби  ми  мали  художницю  такого  рівня  майстерності , то  змусили  б  заговорити  про  неї  цілий  світ…» Пікассо  називав  Катерину  Білокур  представницею  «наївного  мистецтва» – художницею,  яка  не здобула  академічної  освіти ,  проте  стала  частиною  загального   художнього  процесу».

Учні  8-го  класу  познайомилися  із  фотокопіями  картин   і  біографією  художниці,  відвідавши  шкільну  бібліотеку. Побачене  і  почуте  неабияк  вразило  учнів – вони  ніяк не  могли повірити  в  те,  як  тій  жінці  вдалося  створити  такі  квіткові  шедеври, не  маючи  спеціальної  і відповідної  освіти . Усі  присутні  одностайно  прийшли  до  єдиного  висновку – справжній  талант  завжди  себе  проявить.