21 Лютого, 2018 - Admin

Рідна мова – безцінна й невичерпна духовна скарбниця народу

Мова – це не просто спосiб спiлкування, а щось бiльш значуще.

Мова – це всi глибиннi пласти духовного життя народу,

його iсторична пам’ять, найцiннiше надбання вiкiв,

мова – це ще й музика, мелодика, фарби, буття,

художня, iнтелектуальна i мисленнєва дiяльнiсть народу.

Олесь Гончар

21 лютого 2018 року в нашому закладі проводилися різноманітні заходи з нагоди Міжнародного дня рідної мови. Це свято відзначається  в Україні, починаючи з 2002 року.
Головною метою  є зміцнення державотворчої функції української мови, мов корінних народів і національних меншин, що проживають на території України, взаємозбагачення їхніх національних культур, консолідація спільних зусиль у сфері відродження самобутніх традицій та звичаїв.
Живильним джерелом розвитку етнічної самобутності є рідне слово і народні традиції.  Саме в них народ занотовує свою історію, свій багатовіковий досвід, світоглядні ідеї та сподівання на щасливе й гідне майбутнє.
З нагоди святкування Міжнародного дня рідної мови в закладі організовано  та проведено  такі заходи:

• урок у 5-му класі на тему: «Рідна мова – безцінна й невичерпна духовна скарбниця народу»;
  • круглий стіл для учнів 9-10-х класів на тему: «Говорити українською – це модно»;
  • мовний конкурс для учнів 7-8-х класів «Невичерпне джерело»;
  • пізнавально-розважальне шоу для учнів 5-6-х класів «Я люблю українську мову»;
  • написання «диктанту єдності» українською мовою учнями 8-го та 10-го класів;
  • виставка видань про мову «Мова — душа народу» у шкільній бібліотеці.