27 Листопада, 2019 - Admin

«Рецепт толерантності»

Підлітковий вік – надзвичайно складний вік. Він переповнений різноманітними випробуваннями : захоплення  шкідливими звичками, конструювання моделі спілкування  «Я – Ти», проблемою спілкування батьків-дітей та висловлюваннями «Ви нічого не розумієте. Мої друзі там, на вулиці…». Завдання школи, педагога – вчити дітей  жити в соціумі, вміти правильно обирати вірних друзів, спілкуватися один з одним на рівних, вміти бачити поруч із собою людей, які інколи потребують допомоги чи дружньої підтримки.

З 25 листопада по 10 грудня   в Україні проходить Міжнародна акція  «16 днів проти насильства», в якій беруть активну участь дев’ятикласники: з ними проводяться тренінги, відповідають на питання тестів, де розкриваються відповіді, які необхідні для формування  життєвої компетентності .

26 листопада цікаво та змістовно була проведена година спілкування з використанням елементів тренінгу «Рецепт толерантності». Діти були активними учасниками вправ  «Подорожуй з другом», «Знайди 5 спільних і відмінних рис», «Портрет друга».  Під кінець заняття провели тест « На скільки ти толерантний» та переглянули мультфільм про толерантність.

Новою формою роботи  для учнів стало проведення 27 листопада  форум-театру, в якому учні були і глядачами, і акторами. Тема: «Поширення СНІДу серед підлітків та молоді» . На початку заняття проведені ігри для розігріву «Вітання в різних ситуаціях», «Коло. Гра «Павутина».

Спочатку діти розігравали  сценки, а потім обговорювали їх.

Питання, на які треба було звернути увагу , самі виділяли: поширення наркотиків, використання великих грошей, шантаж, «підсаджування» на наркотики, хвороба , яка є прямим наслідком даної проблеми – ВІЛ-інфіковані чи хворі на СНІД. Вивели декілька порад , щоб самим на майбутнє вберегтися від неприємностей.