15 Лютого, 2018 - Admin

Бо сьогодні свято,

Дочекались Масляної

Хлопці та дівчата.

Масляна – це веселі проводи зими, осяяні радісним очікуванням близького тепла, весняного оновлення природи. А 15 лютого ще й свято Стрітенняв народі “Стрічання”, “Зимобор”. На Стрітення, за народними уявленнями, зима іде туди, де було літо, а літо – де була зима. Дорогою вони зустрічаються і сперечаються, хто буде панувати у країні. Ось і учні 3-го класу 15 лютого вирішили провести свято “Ой, Масляна прийшла!”, провести Зиму та зустріти Весну. Як і годиться, були і співи, і танці, і хороводи, і жарти, і змагання. Певна річ, не забули й про стародавні звичаї. Тож на святі змагалися дві команди  “Зима” і “Весна”, котрі сперечалися за право господарювати на Україні. Діти приймали участь у різних конкурсах, змагалися та боролися за перемогу. Цікавим був конкурс «Веселі кухарчата» з елементами Lego-конструктора «ШІСТЬ ЦЕГЛИНОК», з допомогою якого третьокласники випікали пиріг з фруктовою начинкою у подарунок для Масляної.  А ще, танцювали біля Масляної,  імітуючи її спалювання, щоб швидше весна настала. Око милувало ще й вбрання дітей та святково  прикрашена кімната. Яскраві хустки, барвисті віночки, рясні спідниці, а ще гарні українські вишиті сорочки! Наприкінці свята перемогла Весна. Учнів це не засмутило, бо справді всі чекають на тепло. Тому усім, хто був присутній на святі, було весело та цікаво.

А що вже багатим був стіл на Масляну. Завдяки допомозі матусь третьокласників смаколиків було дуже багато.Тож пухкенькі пиріжки, круглобокі варенички та масні млинці й налисники так і вабили до себе. Гаряченькі, щойно з печі та з плити, вони наповнювали повітря неймовірним ароматом! Тож щойно закінчилися ігри та змагання, виконані були обряди та “спалена” Масляна, як третьокласники були запрошені до щедро накритих столів. Діти цього дня наїлися смачних страв до несхочу.