13 Квітня, 2017 - Admin

Народознавче свято «Коса-дівоча краса»

Ллються коси, як ранкові роси,

В ланцюгах срібляться золотих.

Що є краще за дівочі коси

І троянди, вплетені в косі.

Під таким девізом 13 квітня 2017 року  учні 5-го класу разом із  вихователем  Білашко В.М., класним керівником Жуковою  І.К. підготували і  провели народознавче свято «Коса- дівоча краса».

Діти намагалися  відтворити традиції та звичаї нашого народу, ближче ознайомити присутніх із символікою дівочої коси як ознакою дівочої краси, честі, духовного здоров’я. Декламували вірші, розповідали легенди, прислів’я,  виконували  народний танок, пісні, відтворювали обряд  «Першого закосичення». Ведучі  розповідали про  народні вірування стосовно дівочого волосся, як дотримувались традицій, щоб коса росла довгою та густою.

Яскравим моментом свята було дефіле дівчаток нашої школи, які і в наш час носять довгі коси.

Хочеться вірити, що звичай  вшанування дівочої коси, оживе, наповниться новим змістом для нового покоління.