18 Березня, 2016 - Admin

Міні-проект «Дерево мого роду»

Родина, рід, які слова святі.
Вони потрібні кожному в житті,
Бо всі ми з вами ніжні гілочки,
На дереві, що вже стоять віки.
Це дерево – наш славний родовід,
Це – батько й мати, прадід твій і дід.

Кожна сім’я – це маленький світ, маленька країна. В цій країні свої закони, звичаї, традиції. Традиційно історію роду показують у вигляді дерева. Наші прадіди уявляли життя людей на землі як велетенське Дерево Роду. Як дерево тримається на корені, так і кожен рід тримається на найстарших його членах, бо саме вони мають великий досвід життя і допомагають молодим. Коріння – це наші предки, прародичі. У ньому наше минуле, пам’ять. Стовбур – мама та тато. А  гілочки – це діточки. Чим міцніше росте дерево – тим більше є рід.

У рамках тижня родинно-сімейного виховання у 3-му класі 18.03.2016 року відбувся захист міні-проектів «Дерево мого роду».

Мета проекту:

• ознайомити учнів з поняттями «сім’я», «рід», «родина», «родовід»;
  • дати уявлення про складові частини родовідного дерева;
  • закласти в учнів бажання виявляти увагу й повагу до рідних, творити добро, нести красу в дім своїми думками й вчинками;
  • зацікавити учнів пошуками коріння свого родоводу;
  • виховувати любов до найдорожчої для кожного з нас родини, сім’ї, історії, традицій своєї сім’ї;
  • прищеплювати любов та повагу до старшого покоління;
  • розширити знання учнів про національний колорит родинних відносин;
  • виховувати любов та повагу до усної народної творчості;
  • виховувати національно-патріотичні почуття.

На початку виховної години учні склали «Дерево дружби» , яке символізує міцність і злагоду класної родини. Міні-проект досягнув своєї мети, реальні результати співпали з очікуваними. Сформульована гіпотеза знайшла свої повне підтвердження, свідченням чого є зростання інтересу учнів до традицій і звичаїв свого роду й України. Робота над проектом дала можливість зміцнити родинні зв’язки, відродити сімейні традиції.