19 Березня, 2015 - Admin

Зустріч Весни

Весна… Вже сама згадка про неї будить у серці безмежну радість, все частіше з’являються посмішки на обличчях у дорослих та дітей.

Весна…Пробуджується від сну природа.

Весна…Прилітають з теплих країв птахи і весняний спів заповнює весь світ.

З давніх-давен люди з великою радістю зустрічали найкращу пору року — весну. В ті часи люди вірили в те, що можуть вплинути на сили природи: словом, піснею, обрядовими дійствами. Вірили, що весна прийде, якщо її покликати. Чим голосніше співали – тим швидше весна почує і птахи принесуть її на своїх крилах.

Дівчата виходили на вулицю і співали веснянки, заклички. Господині випікали обрядове печиво – жайворонків. Діти, співаючи, носили їх по селу, провіщаючи і закликаючи весну. Піснями, танцями, хороводами, веселими забавами зустрічали наші пращури весну.

З 16.03. по 20.03.2015 року в закладі проходив тиждень школи І ступеня. Учні 3-го класу разом із вихователем Білашко В.М., класним керівником Панченко Л.Є. підготували і провели народознавче свята «Зустріч Весни». Вони намагалися відтворити традиції та звичаї нашого народу зустріти весну так, як зустрічали її наші далекі предки — давні українці. Діти виконували веснянки – це пісні-ігри «А ми просо сіяли, сіяли!», «Подоляночка», «Прийди, прийди, весно!». Танцювали «Кривий танець», жартували, відгадували загадки. Кульмінацією святкового обрядового дійства став танець «Квітка-душа».