25 Листопада, 2017 - Admin

«Відбиток сонця, що сходить»

2017 рік оголошено роком Японії в Україні. Учні 8-го класу разом з класним керівником Водолажченко Т.В. та вихователем Семенюрою Л.П., познайомилися з самобутньою японською культурою, відвідавши Харківський художній музей, в  якому вперше у Харкові  проходить виставка   японських гравюр XVIII – XIX ст. –  «Відбиток сонця, що сходить» з колекції Музею японської гравюри (м. Дніпро). В експозиції представлено 100 унікальних графічних творів, що оповідають про життя самураїв, японських куртизанок та акторів театру Кабукі. Це кольорові ксилографії відомих японських митців: Кунісада Утаґава, Кійонаґа Торіі, Утамаро Кітаґава, Кунійосі Утаґава, Кійотіка Кобаясі, Кунітіка Тойохара і ін.

Японська кольорова ксилографія – унікальне явище в історії світового мистецтва. На кожному етапі розвитку образотворчого мистецтва у Японії вона мала власний неповторний вигляд. Однак лише за періоду Едо (1613-1868рр.) відбулося відокремлення гравюри у самостійний вид мистецтва.

Учні з цікавістю знайомилися, розглядали роботи японських митців та обговорювали гравюри.

Після  виставки, діти продовжили знайомство з Японією. Вони відвідали ресторан японської кухні «Якіторія», в якому скуштували смачні суші – традиційну страву японської кухні, зроблену на основі рису, обробленого рисовим оцтом чи сіллю, та різноманітних начинок чи нашарувань, серед яких переважають морські продукти, але можуть входити м’ясо, овочі, водорості, гриби чи яйця.

Перед тим, як скуштувати японські страви, діти почули цікаву розповідь від су-шефа Олени історію походження суші та про те, як їх готують.

З новими враженнями та емоціями восьмикласники повернулися додому!

Новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *